~~~START~~~Парез- частковий, неповний параліч, що характеризується зменшенням сили і амплітуди довільних рухів вследствії порушення іннервації відповідних м'язів. Причиною парезу є неповне ураження як периферичного рухового нейрона так і пірамідного шляху. Зниження м'язової сили може виражатися в неможливості виконувати рух проти опору лікаря.
При парезі, незважаючи на зниження сили м'язів, рухи в тому або іншому об'ємі можливі. Парези розрізняють на монопарези, парапарези, тетрапарези. геміпарези.
Для визначення міри парезу, або іншими словами, міри сили м'яза, що збереглася, необхідно перевірити у хворого можливість активних рухів і силу їх, по суглобах при опорі з боку досліджуваного.
Парез виник в результаті порушення кровопостачання, запалення або травми головного і спинного мозку називають центральним. Він сочитается з напругою м'язів, фіксації пораженой кінцівки в певному положенні.
Парези виниклі в результаті захворювання переферических нервів ( запалення, травма, отруєння ) або ділянок спинного мозку, звідки беруть початок ці нерви, називаються периферичними. У цих випадках м'яза стають дряблими, худнуть, кінцівка висить, суглоби розпущені.
Слід відрізняти парез від обмеження рухів ( контрактур ), які виникають при захворюваннях суглобів, м'язів і зв'язок.
При значно збереженій силі м'язів хворi із спастоическим парезом можуть ходити . Хода у такого хворого спастична або паратически-спастическая: хворий йде на випрямлених напружених ногах, човгаючи по статі.
Для полегшення рухів в слабких кінцівках використовують ортопедичні апарати. Апарат складається із індивідуальних гільз гомілки і стопи, шин з`єднаніх між собою гомілковостопним шарніром, вузлів кріплення до кінцівки у вигляді ремінців із стрічки ,,велкро,, Призначається хворим для лікування паралітичної відвисаючої стопи та інших паралітичних деформацій стопи.
http://www.youtube.com/watch?v=NcHmuYupv3A~~~END~~~